Czym latamy

Fenix firmy FlyTech UAV

Fenix firmy FlyTech UAV – samolot ze zintegrowaną kamerą RGB SONY a6000 (24 MPx) oraz kamerą multispektralną RedEdge firmy MicaSense. Samolot wyposażony jest w autopilota Pixhawk wraz z GPS, umożliwiający w pełni autonomiczne loty po zaplanowanej trasie. Planowanie trasy odbywa się w dedykowanym do samolotu programie. Wszystkie zdjęcia są geotagowane, co powoduje że materiał po obróbce jest w skali 1:1. Przy zastosowaniu odpowiednich fotopunktów ze współrzędnymi lokalnymi, wyznaczonymi przy użyciu GPS, dokładność terenowa dochodzi do 2,5 cm. Zastosowanie: opracowania fotogrametryczne na dużych powierzchniach.

Zastosowanie: opracowania fotogrametryczne na dużych powierzchniach.

DJI S1000 + najwyższej klasy ośmiowirnikowiec

DJI S1000 + najwyższej klasy ośmiowirnikowiec wyposażony w kontroler lotu A2. Wyposażony jest w kamerę Panasonic Lumix GH4 umożliwiajacą nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K (kinowy format 4K: 4096x2160 / 24 kl./s oraz format QFHD 4K: 3840x2160 / do 30 kl./s) w formacie MOV/MP4 oraz zdjęcia o rozdzielczości 16 Mpx pikseli. Kamera stabilizowana jest dedykowanym gimbalem ZENMUSE Z15-GH4, zapewniającym niezwykle stabilne ujęcia z powietrza. Użycie gimbala Dji Ronin MX pozwala na użycie dowolnej kamery, zgodnie z potrzebami projektu

Zastosowanie: zdjęcia I filmy reklamowe.

Dji INSPIRE 2

Dji INSPIRE 2 – ulepszona wersja bardzo cenionego poprzednika, Inspire 1, umożliwiajacą nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K przy 60 kl/s jak I 5,2K przy 30 kl/s oraz zdjęcia o rozdzielczości 20 Mpx.

Zastosowanie: zdjęcia I filmy reklamowe, modelowanie 3d.

Dji Phantom 4pro

Dji Phantom 4pro – najnowszej generacji mini copter do zadań specjalnych. Wyposażony w nowoczesną kamerę, która posiada przekątną o długości 1 cala i obiektyw 20 Mpx, dzięki czemu możliwe jest nagrywanie perfekcyjnych filmików – w jakości 4K przy 60 kl/s

Zastosowanie: zdjęcia I filmy reklamowe, modelowanie 3d

3DR IRIS + mini copter firmy 3D Robotics

3DR IRIS + mini copter firmy 3D Robotics, wyposażony w dowolna kamerę typu GoPro stabilizowaną dedykowanym gimbalem. Wyposażony jest w autopilota Pixhawk wraz z GPS, umożliwiający w pełni autonomiczne loty po zaplanowanej trasie. Idealnie nadaje się do opracowań fotogrametrycznych niewielkich powierzchni, gdzie samolot Fenix byłby nieopłacalny.

Zastosowanie: opracowania fotogrametryczne na małych powierzchniach.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

Obróbka materiału zdjęciowego (tworzenie ortofotomap) odbywa się w programie Agisoft Photoscan Professional, na który posiadamy licencję komercyjną. W programie Agisoft można wykonać ortofotomapę RGB, DEM, DSM, DTM z rozszerzeniem GeoTIFF ze współrzędnymi geograficznymi WGS84, jak również pochodne ortofotomap takie jak przekroje terenu w danym miejscu, mierzenie powierzchni i objętości. Można również wykonać model 3d dowolnego obiektu.

Kamery

Sony alfa 6000

aparat RGB 24 Mpx
zastosowanie: fotogrametra

Panasonic Lumix GH4

aparat RGB 16 Mpx, kamera 4k
zastosowanie: zdjęcia I filmy reklamowe

Red Edge Micasense

aparat multispektralny
zastosowanie: rolnictwo precyzyjne